O FIRMIE

Locolot to firma, która powstała w celu świadczenia usług w dziedzinie fotografii i grafiki.

Właściciel firmy Paweł Młodkowski, fotograf i pilot paralotniowy, wyspecjalizował się w wykonywaniu zdjęć z lotu ptaka.

Obok zdjęć komercyjnych, których część prezentowana jest w  galerii, Paweł Młodkowski realizuje autorskie projekty. Jego fotografie nagradzane były w znaczących polskich i światowych konkursach fotograficznych, między innymi: trzykrotnie w Wielkim Konkursie Fotograficznym National Geographic (w tym Grand Prix), w Pilsner Urquell Photography Awards, Internetional Photography Awards, dwukrotnie nominowane do nagrody  Sony World Photography Awards.

Publikacje w National Geographic, Traveler, Poznaj świat, Podróżach, BR magazin, Airgate, Lesie Polskim, Głosie Lasu, Fotogea, wydawnictwach naukowych, albumach przyrodniczych; wystawy indywidualne pod mecenatem National Geographic i firmy Nikon, udział w wielu wystawach pokonkursowych w Polsce i na świecie, świadczą o doświadczeniu i  umiejętnościach fotograficznych właściciela firmy Locolot.

 

FOTOGRAFIA LOTNICZA – ZDJĘCIA Z LOTU PTAKA

Ta dziedzina fotografii znajduje bardzo szerokie i coraz powszechniejsze zastosowanie w promocji, badaniach naukowych i dokumentacji.

Umiejętnie wykonane, przemyślane i precyzyjne kadry pozwolą Państwu spojrzeć na miejsca, które dobrze znacie w zupełnie inny sposób.

Typowa sesja zdjęciowa obiektu polega na wykonaniu kilkudziesięciu ujęć z różnych wysokości i kierunków.

Wybrane fotografie poddawane są edycji cyfrowej polegającej na poprawie podstawowych parametrów takich jak tonalność, kolorystyka, kontrast. W razie potrzeby dokonuje się retuszu polegającego przeważnie na usunięciu niepożądanych elementów czy „dosianiu trawy” w miejscach gdzie jej brakuje.

Pamiętajcie Państwo, że wyniesienie aparatu fotograficznego kilkadziesiąt lub kilkaset metrów w górę nie wystarczy do osiągnięcia celu, którym są możliwie najlepsze zdjęcia. Kluczowymi elementami wpływającymi na jakość usługi są doświadczenie i umiejętności fotografa.